سبک زندگی

راهنمای خرید کادو شب یلدا

راهنمای خرید کادو شب یلدا

راهنمای خرید کادو شب یلدا

یلدا به معنای زایش است و از گذشته بلندترین شب سال را شب چله می‌ نامیدند. در واقع واژه یلدا کمی جدیدتر بوده و بسیاری از افراد قدیمی این شب یا بهتر بگوییم این جشن را با نام شب چله می‌شناسند. این رویداد از زمان غروب آفتاب در سی‌امین روز از ماه آذر شروع شده و هنگام طلوع آفتاب اولین روز از ماه دی، یعنی شروع زمستان به پایان می‌رسد. در این جشن معمولا با میوه به خصوص هندوانه، شیرینی‌ها و غذاهای سنتی مانند آش از میهمانان پذیرایی می‌ شود.

اما مانند هر مناسبت و جشن دیگری، شب یلدا نیز بدون هدیه دادن لطفی ندارد! بسیاری از افراد به خصوص تازه عروس دامادها، نوه‌ها و یا فرزندانی که مستقل شده‌اند در این مراسم با خرید هدیه شب یلدا به منزل میزبان رفته و ابراز محبت می‌کنند.

به همین دلیل بسیاری هنگام انتخاب کادو شب یلدا برای خانم ها و یا کادو شب یلدا برای آقایان دچار مشکل می‌ گردد. برای خرید کادو مناسب شب یلدا بهتر است به نمادهای متناسب برای این اتفاق خوب نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر کادو شب یلدا شما نیز تقریبا به این جشن بی‌ارتباط است سعی کنید هنگام تزیین جعبه یا بسته بندی آن از المان‌ های یلدایی بهره ببرید. از این جمله می‌توان به کار دستی‌ های نمدی طرح انار یا نوشته یلدا، کاغذهای رنگی قرمز و یا هر چیزی که به نوعی نشان دهنده نمادهای شب یلدا باشد، اشاره نمود.

برای خرید کادو شب یلدا مناسب است به جنسیت و سن فرد مقابل دقت کنید. شما علاوه بر اینکه به نمادهای شب یلدا توجه می کنید باید هدیه‌ ای متناسب را نیز خریداری کنید. برای مثال یک ساعت مچی اسپرت برای پدر بزرگ شما مناسب نخواهد بود! یا اینکه خرید کادو شب یلدا برای مادر با هدیه‌ ای که برای پدرتان می‌خرید متفاوت خواهد بود و نمی‌ توان فرمول یکسانی را در زمینه خرید هدیه مناسب تمام اعضای خانواده ارائه کرد.

در آخر باید بگویم حواسمان به کودکان باشد آن ها سرمایه های ما در زندگی هستند چه خوب است که در شب یلدا به فکر خرید کادو شب یلدا برای کودکان هم باشیم. در ادامه لیست چند دسته بندی برای خرید کادو شب یلدا کودک را به شما معرفی کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید