آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

ریزش مو

در ناحیه سر یک انسان به صورت متوسط یکصد هزار تار مو وجود دارد و هر مو به طور معمول هزار روز عمر می کند و بعد وارد مرحله استراحت شده و بعد از سه ماه ریزش می کند. اما در حالت عادی موها حالت موزائیک دارند ، به عبارتی که وقتی که یک مو وارد مرحله ریزش می شود، موی کناری وارد مرحله رشد می شود. بطوریکه در حالت عادی که روزانه 40 – 100 تار مو ریزش می کند، فرد زیاد احساس نمی کند چون جبران می شود. اما اگر تعداد ریزش مو بیش از صد تار مو در روز شد، غیر طبیعی تلقی شده و آرام آرام فرد احساس کاهش مو و طاس شدن می کند.

حدود 60 درصد آقایان دچار ریزش مو یا درجاتی از طاسی هستند. منظور از ریزش مو این است كه شخص به شكل غیر طبیعی در حال از دست دادن موهای خود باشد.

علت ریزش مو چیست

علت‌ ریزش مو می‌ توانند در چندین مورد طبقه‌ بندی شوند. هر کدام از این علت‌ ها نیز به شکلی هستند که ممکن است با تغییر یک یا چند عادت مربوط به زندگی ، از بین بروند. به همین خاطر نیز ضروری است حتماً علت‌ هایی که سبب ریزش می‌ شوند را برای جلوگیری از ریزش مو مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین نتیجه‌ های لازم را در این زمینه بگیرید.

  • ژنتیک
  • شرایط جغرافیایی
  • تغییرات هورمونی
  • زایمان و شیردهی
  • دارو‌ها
  • بالا رفتن سن
  • استرس و اضطراب
  • رنگ‌ های شیمیایی

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

راهکارهای برای جلوگیری از ریزش مو

یکی از راهکارهای درمان ریزش مو استفاده از ماینوکسیدیل باکیفیت است تا بتوان ریزش موهای از دست رفته را جبران نمود.

درمان ریزش مو

امروزه درمان های بسیاری برای ریزش موها نسبت به گذشته وجود دارد. اصولا اکثر افراد به دنبال یک راه حل ساده هستند که جوابدهی بسیار بالا و فوری داشته باشد. این محلول ماینوکسیدیل برای اینگونه افراد انتخاب بسیار خوبی میتواند باشد.

محلول ماینوکسیدیل ریزش مو را در مناطقی که مو نازک و ریشه ضعیف شده است ،کند کرده و سبب تقویت موهای نازک می گردد. این محلول دوره فاز رشد فعال مو را افزایش میدهد و سبب تقویت موهای ضعیف می شود ، یعنی موها بلند تر و با کیفیت تر می شوند.

ماینوکسیدیل چگونه باعث رشد مو می شود ؟

ماینوکسیدیل دوره فاز رشد فعال مو (Anagen) را افزایش داده و باعث ضخامت و حجیم شدن موهای نازک (موهای مینیاتوری) می‌ شود. در واقع ماینوکسیدیل باعث تقویت و حجیم شدن موهای کرکی سر شده و به تدریج موها بلندتر و حجیم تر می کند .

آیا می شود ماینوکسیدیل را بعد از کاشت مو استفاده کرد ؟

بله. بیشتر متخصصان پوست و زیبایی بعد از کاشت مو داروهای رشد موی موضعی مثل ماینوکسیدیل استفاده می‌ کنند. این داروها نه تنها آسیبی به موهای کاشته شده نمی‌ زند بلکه باعث تحریک در رشد آنها هم می‌ شود.

آیا ماینوکسیدیل را می توان برای ریش و سبیل هم استفاده کرد؟

بله. از ماینوکسیدیل می‌ شود برای درمان افرادی که ریش‌ های کم پشت دارند استفاده کرد. در ابتدا بهتر است این افراد زیر نظر متخصص پوست یا غدد بررسی شوند تا مشخص شود که مشکل هورمونی ندارند و سپس درمان با مینوکسیدیل را شروع کنند. ماینوکسیدیل برای افزایش موهای ریش ، بهتر است از درصد کمتر ماینوکسیدیل 2% برای شروع استفاده شود ولی می‌ توان در ابتدای درمان از ماینوکسیدیل 5% هم استفاده کرد .

بهترین روش استفاده از ماینوکسیدیل صبح و شب ، هربار حدود 20 قطره است. درصورتی که ماینوکسیدل به صورت اسپری است 7 پاف کافی است. دقت کنید مینوکسیدیل با مناطقی که مایل نیستید، تماس نداشته باشد چون امکان رشد مو در این مناطق وجود دارد .

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

تجربه استفاده از ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل بعد از 3 هفته تا 1 ماه شروع به فعالیت می کند و ریزش موها را متوقف می نماید و رویش مجدد مو آغاز می شود که رویش موهای جدید را به راحتی می توانید زیر نرمی انگشتان خود حس کنید. دوره درمان محلول ریگروکس 4 تا 6 ماه می باشد. که بعد از آن به موهایی پر حجم با رشد بالا دست پیدا می کنید. و در روزهای اول درمان ممکن است ریزش موها به ظاهر زیاد شود که طبیعی است. و به تدریج اثرات مفید آن نمایان می شود.محلول ریگروکس در فرق و موی بالای سر اثر درمانی بیشتری دارد . ماینوکسیدیل در ریزش موی زنان که ریزش مو به صورت پراکنده بروز می کند بسیار موثر است.

هر چقدر فردی که استفاده می کند جوانتر باشد. و ریزش موی آن کمتر از مدت 10 سال باشد اثر محلول ریگروکس بیشتر می شود.

طریقه مصرف محلول ضد ریزش مو ماینوکسیدیل:

روزانه یک مرتبه به اندازه 20 تا 30 قطره به کف سر بزنید و به مدت 1 دقیقه با نرمی انگشت به آرامی ماساژ دهید. حداقل 4 ساعت قبل و بعد از آن موها نباید شسته شوند .سشوار کردن موها بعد از استفاده از محلول ممنوع می باشد.

بهترین زمان استفاده در شب قبل از خواب است.

هشدار مصرف ماینوکسیدیل :

محلول کاملا موضعی بوده و خوراکی نمی باشد.

به علت ترکیبات در ماینوکسیدیل ترجیحا به مژه استفاده نشود.

دور از دسترس اطفال و کودکان باشد.

در جای خشک و خنک نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *